OS Ubuntu alt

UbuntuUbuntu 16.04 LTS سیستم عامل قدرتمند ابونتو ۱۶.۴LTS ,  یک سیستم عامل متن باز قدرتمند و بسیار منعطف از سری سیستم عاملهای لینوکس است. هدف Linux و خصوصا Ubuntu گسترش و به ارمغان آوردن مزایای نرم‌افزارهای آزاد در سراسر دنیا می‌باشد. اوبونتو محبوبترین ویرایش سیستم عامل لینوکس است زیرا امکان نصب در کنار سیستم عامل ویندوز را نیز دارد. علاوه بر آن، این سیستم عامل سازگاری بسیار بالایی با انواع سخت افزارها دارد و احتمال ناسازگاری آن با سیستمهای مختلف بسیار پایین است. بر طبق آمار وب، این توزیع در بین دیگر توزیع‌های گنو/لینوکس ۵۰ تا ۷۰ درصد سهم بازار را بدست آورده است. در ایران نیز این سیستم‌ عامل کاربران زیادی را جذب کرده و جامعه مجازی نسبتا خوبی در کنار آن شکل گرفته‌ است. اوبونتو دارای پشتیبانی نسبتا خوبی از تمام زبان‌های زنده دنیا از جمله زبان فارسی است.

اوبونتو یک لغت آفریقایی است که معنای بسیار عمیقی از روابط انسانی دارد. اوبونتو در معنی بشریت را در وفاق عمومی و کنار یکدیگر بودن ترسیم می‌کند و معنای آن این است که “آدمی به کمک انسانهای دیگر به گوهر آدمیت میرسد”.
این کلمه به خوبی معنای واقعی نرم‌افزار آزاد و متن‌باز را در ذهن تداعی می‌کند.

اوبونتو دارای توزیعهای مختلفی برای نیازها و کاربری‌های متفاوت می‌باشد.
تمام سیستم عاملهای زیر از خانواده اوبونتو و نسخه‌های رسمی آن هستند:

Kubuntu
کوبونتو بخشی از پروژه اوبونتو است و از همان هسته و مخازن اوبونتو استفاده و از معماریهای سخت‌افزاری یکسانی نیز پشتیبانی می‌کند. این ویرایش دارای پتانسیلهای بالقوه میزکار KDE می‌باشد.

Edubunto
ادوبونتو بخشی از پروژه اوبونتو است که برای استفاده در کلاسهای درس آماده شده است. ادوبونتو دارای تعداد بسیار زیادی بسته‌های نرم‌افزاری مورد نیاز محیطهای آموزشی شامل GCompris ، KDE Edutainment Suite و Schooltool Calendar است. این ویرایش با همکاری تعدادی از معلمین و محققین با ملیتهای مختلف توسعه داده شده است و به معلمین و یا ارائه دهندگان مطالب آموزشی این امکان را می‌دهد تا به سرعت بتوانند یک محیط آموزشی بنا نموده و آنرا مدیریت کنند.

Xubuntu
زوبونتو بخشی از پروژه اوبونتو است که دارای میزکار Xfce می‌باشد و به صورت پیش فرض بسته‌های میزکار گنوم را دارد. این نسخه مناسب برای کاربرانی با سیستمهای قدیمی و سخت‌افزارهایی با قابلیتهای پایین است.

Lubuntu
لوبونتو بخشی از پروژه اوبونتو است که از میزکار Lxde استفاده میکند و مانند زوبونتو با سخت افزارهای قدیمی سازگاری بالایی دارد.

Mythbuntu
مایزبونتو نسخه LTS اوبونتو از شرکت کنونیکال است که تا ۵ سال پشتیبانی می‌شود و مناسب کاربرانی است که به سیستمی پایدار نیاز دارند.

برخی از ویژگیهای این سیستم عامل عبارتند از:

  • متن باز و کاملا رایگان (بدون نیاز به سریال یا کرک)
  • دارای نسخه سرور برای استفاده در محیطهای تعاملی چند کاربره
  • امکان نصب در کنار سیستم عامل ویندوز
  • برخورداری از سیستمهای امنیتی قدرتمند
  • پشتیبانی از بسته‌های نرم افزاری مختلف
  •  پشتیبانی کامل از یونیکد و زبان فارسی
  • نصب و پیکربندی بسیار ساده و آسان
  • دارای محیط گرافیکی بسیار زیبا و شیک
  • و …

مشخصات

دانـــــلود

0.00
  • 446

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

جدیدترین مطالب